Budka lęgowa dla ptaków "Dudek" typ D

Budka lęgowa dla ptaków "Dudek" typ D


Budka lęgowa dla ptaków "Dudek" typ D

CENA: 70,00 PLN *

wysokość - ca 47 cm
szerokość - ca 21 cm
głębokość - ca 21 cm
grubość ściany - 2 cm
grubość ściany przedniej - 4 cm
otwór wlotowy - 55 mm

waga: ca 7 kg

Materiał: sosna

Budka posiada podwójną ścianę przednią, otwieraną.

Zapytanie o budkę lęgową dla ptaków


Opcje do wyboru:
naturalnyopalanydrewnochronzielony
naturalnyopalanydrewnochrondrewnochron zielonyGaleria przedmiotu:


Ze względu na wielkość otworu wlotowego tej budki, jest ona przeznaczona dla dudka, choć mogą w niej się zagnieździć także następujące ptaki:

- dla dzięcioła dużego na wysokości od 50 cm do 5 metrów nad ziemią na terenie starych lasów liściastych, iglastych (sosnowych) i mieszanych z domieszką osiki, parki i aleje.
- dla dzięcioła średniego na wysokości ok. 5 metrów nad ziemią na terenie dąbrów, lasów liściastych (bukowych, olchowych, grądowych, topolowych), na terenach zalewowych.
- dla dudka na wysokości od 1,5 do 5 metrów nad ziemią na terenie skraju starych drzewostanów leśnych, alei w pobliżu łąk i pól, sadów i obrzeży ludzkich siedzib.
- dla krętogłowa na wysokości 2-3 metrów nad ziemią na terenie lasów liściastych i mieszanych, parków i ogrodów.
- dla kowalika na wysokości od 2,4 do 6 metrów nad ziemią na terenie luźnych starodrzewi liściastych i mieszanych, parków z udziałem dębu i buka.
- dla sikory bogatki na wysokości od 1,2 do 4,5 metrów nad ziemią na terenie parków, lasów i ogrodów.
- dla sóweczki na wysokości 6-8 metrów nad ziemią na terenie borów świerkowych, sosnowo-świerkowych, lasów mieszanych z domieszką świerka.
- dla szpaka na wysokości od 3 do 7 metrów nad ziemią na terenie osiedli ludzkich, sadów, ogrodów, parków, skrajów lasów i zadrzewień śródpolnych.
- dla mazurka na wysokości 2-3 metrów nad ziemią na terenie skrajów lasów, ogrodów.
- dla wróbla na wysokości 2-4 metrów nad ziemią na terenie parków, ogrodów, skrajów lasów.Wieszanie budki lęgowej w typie D dla dudka:

Dudek (Upupa epops)
Dudek to średni ptak występujący na terenie całej Polski. Zamieszkuje skraje stary drzewostanów leśnych, aleje w pobliżu łąk i pól, sady i obrzeża ludzkich siedzib. Preferuje te miejsca, gdzie wypasane jest bydło. Bardzo rzadko spotykany.

Wysokość umieszczenia gniazda rzadko przekracza 3 metry nad ziemią. Odległość między budkami powinna wynosić 100-300 metrów. Budkę dla dudków powinno się przewieszać lub zawiesić kilka w pewnych odległościach, gdyż dudek rzadko wykorzystuje to samo miejsce do ponownego lęgu.Powrót do budek lęgowych w typie D

* Wszystkie podane ceny są cenami brutto. Ceny nie zawierają kosztów transportu.
Wszystkie budki wysyłane są w całości (zmontowane). W oryginale budki nie posiadają logo na żadnej ze ścian.


© 2007-2016 by 1408  |   Mapa strony