Budka lęgowa dla jerzyków 3-stanowiskowa

Budka lęgowa dla jerzyków podtynkowa


Budka lęgowa dla jerzyków podtynkowa

CENA: 45,00 PLN *

wysokość: ca 18,5 cm
długość: ca 33 cm
głębokość: ca 17,5 cm
otwór wlotowy: 6,5 x 4 cm
wysokość otworu wlotowego od dna: 5 cm

waga: ca 2,5 kg

Materiał: osb

Budka nie jest otwierana.

Zapytanie o budkę lęgową dla ptaków


Galeria przedmiotu:


Wieszanie budki lęgowej dla jerzyka:

Jerzyk Jerzyki objęte są ścisłą ochroną gatunkową.

Ochrona jerzyków może polegać także na wieszaniu dla nich skrzynek lęgowych. Budki lęgowe wiesza się od końca kwietnia do końca maja. Jeżeli budka zostanie powieszona wcześniej może ona zostać zasiedlona przez inne gatunki ptaków np. szpaki lub wróble. Aby temu przeciwdziałać można zasłonić otwór wlotowy aż do maja.

Jerzyki bardzo silnie przywiązują się do swoich miejsc lęgowych. Z tego powodu bardzo trudno przyzwyczajają się do nowych lokalizacji, dlatego w przypadku zdejmowania i ponownego wieszania budek lęgowych dla jerzyków należy pamiętać, aby skrzynkę lęgową powiesić dokładnie tak samo, zwłaszcza aby otwór wlotowy był dokładnie w tym samym miejscu. Jeżeli istnieje konieczność zmiany miejsca ich lęgu (nawet o kilka centymetrów), to dobrze jest powiesić budkę już w czerwcu i lipcu obok starego miejsca lęgu, aby jerzyki się do nich przyzwyczaiły przed odlotem na zimę w połowie sierpnia.

Skrzynki lęgowe dla jerzyków należy powiesić jak najwyżej - minimalna wysokość powyżej 2-go piętra. Nie należy wieszać budki od strony południowej, gdzie budka będzie narażona na silne działanie słońca (nagrzewanie się budki).

Skrzynki lęgowe wieszane pod okapami, dachami, występami murów nie wymagają zabezpieczenia przed wilgocią. Natomiast budki wieszane na osłoniętych ścianach, wymagają zabezpieczenia np. przez obicie blachą, papą lub linoleum.Powrót do budek lęgowych dla jerzyków

* Wszystkie podane ceny są cenami brutto. Ceny nie zawierają kosztów transportu.
Wszystkie budki wysyłane są w całości (zmontowane). W oryginale budki nie posiadają logo na żadnej ze ścian.


© 2007-2016 by 1408  |   Mapa strony