Skrzynka, domek dla jeża nr 1

Skrzynka, domek dla jeża nr 1


Domek, skrzynka dla jeża

CENA: 65,00 PLN *

wysokość ca 23 cm
szerokość ca 38 cm
głębokość ca 47 cm
długość całowita ca 67 cm
otwór wejściowy 13 x 14 cm
waga: ca 6 kg

Materiał: OSB

Domek ma otwierany dach.

Zapytanie o skrzynkę dla jeży

Galeria przedmiotu:


Na okres zimy jeże zapadają w sen zimowy, używając do tego stery opadłych liści czy kompostownika, a także korzystają ze skrzynek dla nich zaprojektowanych, także ukrytych pod sterami liści lub zasypanych kompostem.

Skrzynki dla jeży należy umieszczać w mało uczęszczanym, spokojnym miejscu w ogrodzie, zakrytym opadłymi liśćmi lub odpadkami (kompostem) ogrodowym. Ze względu na warunki zimowania jeży, budki dla nich przeznaczone muszą być wykonane z materiałów odpornych na wodę i inne warunki atmosferyczne, co zapewnia im budowa z płyty OSB. Oczywiście należy pamiętać, aby nasze domowe pupile także nie miały dostępu do miejsca, gdzie została usytuowana budka dla jeża, gdyż mogą stanowić dla niego zagrożenie.

Jeże są bardzo mile widzianymi gośćmi w naszych ogrodach. Postawienie w nim budki może zachęcić jeża do zamieszkania w nim. Budkę powinno się wyłożyć w środku suchymi liśćmi i/lub sianem. Nie należy często zaglądać do budki, aby sprawdzić czy jeż w niej zamieszkał. Zamiast tego można położyć mały przedmiot w wejściu do budki, i jeżeli zostanie on przesunięty, będzie to oznaczało, że jakiś zwierzę weszło do domku; być może będzie to właśnie jeż.

Wszystkie gatunki jeży występujące w Polsce są pod ścisłą ochroną gatunkową. W Polsce występują dwa gatunki: jeż zachodni, zwany jeżem europejskim oraz jeż wschodni.Powrót do domki dla jeży

* Wszystkie podane ceny są cenami brutto. Ceny nie zawierają kosztów transportu.
Wszystkie budki wysyłane są w całości (zmontowane). W oryginale budki nie posiadają logo na żadnej ze ścian.


© 2007-2016 by 1408  |   Mapa strony