Domki dla jeży, Domki dla jeża, Budka dla jeża

Skrzynki, budki i domki dla jeży:

Skrzynka dla jeża nr 1
Domek dla jeża nr 2
Skrzynka dla jeży nr 1 Domek dla jeży nr 2
CENA: 65,00 PLNCENA: 60,00 PLN
Skrzynka dla jeży nr 1
Zapytanie o schron dla jeży
Domek dla jeży nr 2
Zapytanie o domek dla jeżyJeż

Skrzynki dla jeży należy umieszczać w mało uczęszczanym, spokojnym miejscu w ogrodzie, zakrytym opadłymi liśćmi lub najlepiej odpadkami (kompostem) ogrodowym. Ze względu na warunki zimowania jeży, budki dla nich przeznaczone muszą być wykonane z materiałów odpornych na wodę i inne warunki atmosferyczne, co zapewnia im budowa z płyty OSB. Oczywiście należy pamiętać, aby nasze domowe pupile także nie miały dostępu do miejsca, gdzie została usytuowana budka dla jeża, gdyż mogą stanowić dla niego zagrożenie.

Jeże są samotnikami, w pary łączą się tylko na okres godów.

Jeże są bardzo mile widzianymi gośćmi w naszych ogrodach. Postawienie w nim budki może zachęcić jeża do zamieszkania w nim. Budkę powinno się wyłożyć w środku suchymi liśćmi i/lub sianem. Nie należy często zaglądać do budki, aby sprawdzić czy jeż w niej zamieszkał. Zamiast tego można położyć mały przedmiot w wejściu do budki, i jeżeli zostanie on przesunięty, będzie to oznaczało, że jakiś zwierzę weszło do domku; być może będzie to właśnie jeż.

JeżNależy pamiętać, że jeże są ssakami wyłącznie mięsożernymi. Nie należy im podawać ani chleba ani mleka. Jeżeli już chcemy dokarmić jeża; choć bez potrzeby nie powinno się tego robić; to najlepiej jest mu podać gotowy pokarm mięsny z puszki dla kotów z "wyższej" półki, zakupiony w sklepie zoologicznym (np. Bozita, Eukanuba, Animonda) lub grubo mieloną chudą wołowinę, podroby (serca wołowe, serca i żołądki indycze). Do picia tylko czysta woda.

Jeże zamieszkują okolice lasów mieszanych, zagajniki.

Wszystkie gatunki jeży występujące w Polsce podlegają ścisłej ochronie.

Bibliografia:

1. www.wikipedia.pl
2. www.jeze.com.pl

Wszystkie podane ceny są cenami brutto. Ceny nie zawierają kosztów transportu.
Wszystkie budki wysyłane są w całości (zmontowane). W oryginale budki nie posiadają logo na żadnej ze ścian.


© 2007-2016 by 1408  |   Mapa strony